AGM jako akumulator do motocykla

Akumulator AGM – logiczna alternatywa do motocykla

Akumulatory żelowe, bądź wytwarzane w systemie AGM są od kilku lat coraz częściej stosowane właśnie w motocyklach. Pomimo nieco wyższej ceny od tradycyjnie stosowanych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, stopniowo je wypierają oferując szereg zalet, które z łatwością przekonują użytkowników.

Lepsze osiągi, większa wytrzymałość

Technologia zastosowana w akumulatorach AGM pozwala na uzyskanie lepszych parametrów, biorąc pod uwagę zarówno pojemność, maksymalną głębokość rozładowania, czy też fizyczną odporność i bezpieczeństwo. Ich budowa pozwala ponadto na większe możliwości jeśli chodzi o zamontowanie akumulatora. Może on pracować na boku, podczas gdy jest to niemożliwe w przypadku tradycyjnych akumulatorów.

Długi czas spoczynku bez ryzyka uszkodzenia

Dodatkowym bardzo istotnym atutem AGM-ów biorąc pod uwagę ich zastosowanie w motocyklach, jest długi czas, jaki mogą one pozostać w spoczynku. Mogą one być nawet przez 2-3 miesiące pozostawione bez opieki i nie grozi im uszkodzenie. Zważywszy na to, że jednoślady to w dużej mierze pojazdy sezonowe, taka cecha jest bardzo przydatna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *