Jaki akumulator do zasilacza UPS?

Zasilacz awaryjny UPS zabezpiecza nas przed nagłym brakiem prądu. Posiada wbudowany akumulator który w razie braku prądu jest w stanie podtrzymać zasilanie. Czas podtrzymania prądu zależy od pojemności akumulatora i to on w największym stopniu decyduje o tym, jak wydajny jest nasz zasilacz UPS.

Akumulatory do zasilacza UPS

W zasilaczach UPS najczęściej stosuje się akumulatory wykonane w technologii AGM. Technologia ta najlepiej sprawdza się gdy potrzebujemy dużego natężenia prądu przez kilka-kilkanaście minut.

Jak każda bateria, akumulator w zasilaczu UPS wymaga wymiany co kilka lat. W zależności od mocy zasilacza UPS stosuje się różnej pojemności akumulatory AGM. Zużyty akumulator musimy wymienić na inny o takim samym napięciu (najczęściej będzie to 12 V). Najczęściej wymieniając akumulator AGM wybiera się taki o podobnej pojemności – jeśli chcemy osiągnąć podobny czas pracy zasilacza UPS. Nie jest to jednak konieczność. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać większy lub mniejszy model akumulatora AGM.

Jakiej firmy akumulator AGM?

Szukając akumulator AGM do zasilacza UPS można trafić na produkty różnych firm. My polecamy akumulatory AGM marki Green Cell. Sprawdzają się one doskonale przy utrzymywaniu napięcia w zasilaczach awaryjnym UPS.

akumulatory AGM Green Cell

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *