Akumulator do autka elektrycznego – jak wybrać odpowiedni?

Elektryczne autko jeszcze kilka-kilkanaście lat temu było dla większości dzieci marzeniem daleko poza zasięgiem. Obecnie jednak ich ceny są niższe i stają się coraz bardziej popularne. Te małe pojazdy jednak, tak jak i nasze duże samochody, wymagają konserwacji. Dowiedzcie się jak wymienić akumulator do autka elektrycznego.

Dobór odpowiednich parametrów i wymiarów

Kiedy wybieramy nowy akumulator do autka elektrycznego, musimy przede wszystkim skupić się na tym jakie wymiary i parametry miał poprzedni model. Ważne jest, by odpowiednio dopasować nowy model, żeby nie było żadnych kłopotów z montażem. Oczywiście, jeżeli mamy taką możliwość, to warto zdecydować się na model o większej pojemności. Dzięki temu będzie on pracował dłużej i kolejna wymiana będzie z pewnością w odległej przyszłości. Nie trzeba jednak przesadzać i warto zachować pierwotne napięcie akumulatora (zazwyczaj 12V). Warto też zwrócić uwagę na typ akumulatora. Niestety, nadal często używane są modele kwasowo-ołowiowe, ale w przypadku zabawek bardzo dobrą alternatywą były akumulator AGM, ale o tym powiemy w następnym akapicie.

Dlaczego akumulator AGM?

Technologia AGM to doskonały wybór do autka elektrycznego, ponieważ tego typu akumulatory doskonale sprawdzają się w pracy cyklicznej, a poza tym, są bardzo bardzo bezpiecznym typem akumulatora, co jest wyjątkowo istotne w przypadku zabawek dla dzieci. Cechują się także wysokim maksymalnym prądem rozładowania, więc spokojnie poradzą sobie nawet w przypadku modeli samochodzików o dużym zapotrzebowaniu na moc. Tego typu akumulatory nie grożą wyciekiem kwasu i są zupełnie bezobsługowe. Istotną zaletą jest też fakt, że mogą one pracować w różnych pozycjach, także na boku i nie stanowi to żadnego problemu. Występują one w bardzo wielu rozmiarach i kształtach, więc wybór odpowiedniego modelu do autka elektrycznego nie powinien być trudny.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda akumulator AGM. Jak widać, jest on zupełnie szczelny, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo pracy.

Jednym z najpopularniejszych typów, jakie wykorzystywane są w zabawkach to akumulator AGM 12V 7Ah. Jego cena to 64,95 zł.

akumulator do autka elektrycznego

Poniżej nieco większy model, nieco rzadziej używany, akumulator 12V, 12Ah w cenie 111,95 zł.

akumulator do autka elektrycznego

Przeczytajcie więcej o zastosowaniu akumulatorów AGM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *